Rok szkolny 2017/2018

WITAJ SZKOŁO !

    4 września 2017 roku rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Uroczysta inauguracja nowego roku odbyła się w budynku szkolnym przy ul. Młodzieżowej 1. Po wprowadzeniu sztandaru i zaśpiewaniu hymnu państwowego zabrała głos dyrektor szkoły Pani Bożena Balewska, która powitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły i uczniów, a następnie przedstawiła wicedyrektorów: Panią Joannę Stępniak, Panią Agnieszkę Nowak i Pana Pawła Donderowicza. Po wystąpieniach gości została przedstawiona bardzo interesująca część artystyczna, tematycznie związana z wakacjami i szkołą.

Oglądaj: filmik 1 filmik 2  filmik 3  filmik 4


 

SADZENIE ŻONKILI

    Sadzenie żonkili odbyło się w dniu 11 października na poletku żonkilowym przed budynkiem Z.S.P w Ślesinie przy ul. Młodzieżowej 1 w ramach akcji charytatywnej "Pola Nadziei". Kwiaty zostaną przekazane darczyńcom, a zebrane pieniądze  Licheńskiemu Hospicjum. Dziękujemy naszym uczniom za pomoc i zaangażowanie.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE

    Podczas uroczystości P. dyrektor na wstępie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud, życzliwość, kreatywność i współpracę oraz przekazała najlepsze życzenia. Życzenia przekazali również zaproszeni goście: burmistrz MiGŚ Pan Mariusz Zaborowski, ks. prałat Leszek Rybka i przedstawiciele Rodziców. Następnie zostały wręczone nagrody przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Druga część obchodów DEN odbyła się w MGOK-u, gdzie po części oficjalnej wystąpił kabaret "Afera". Artyści z dużą łatwością nawiązali kontakt z publicznością, a Panowie: Mariusz Zaborowski i Stanisław Chrzanowski wykazali się zdolnościami estradowymi. Trzecia część to spotkanie towarzyskie, które zakończyło ten bardzo uroczysty Dzień.

 

Oglądaj:  filmik 1   filmik 2   filmik 3   filmik 4   filmik 5   filmik 6   filmik 7


WYCIECZKA DO DREZNA

    W dniu 21 października 2017r. 45 uczniów, uczestniczyło w jednodniowej wycieczce turystycznej do Drezna. Wycieczka została zorganizowana przez germanistkę Panią Marzenę Bauman w ramach cyklu "Poznajemy niemieckie miasta". Turyści zwiedzili w stolicy Saksonii najważniejsze obiekty mające ścisły związek z historią Polski, a także muzeum malarstwa "Starych Mistrzów".


WIELKIE GOTOWANIE

    Dzień 19 października okazał się być dniem pełnym wrażeń dla dzieci z grupy " Pszczółki", a to za sprawą mini warsztatów kulinarnych, zorganizowanych przez właścicieli restauracji Mozaikowy Piec-Państwa Deręgowskich. Swoje kulinarne umiejętności dzieci szlifowały pod okiem samych profesjonalistów. Podczas wspólnego gotowania z szefem kuchni P. Krystianem i p. Mateuszem Przedszkolaki zgłębiali tajniki zdrowej kuchni. Uczyli się robić zupę- krem z dyni. Ponadto przekonali się, że chipsy mogą być nie tylko pyszne, ale przede wszystkim zdrowe. Szczególnie smakowały im te z marchewki i jarmużu. Cóż to były za emocje... A efekt końcowy? Nie do opisania. Naszym zdaniem wyszło po mistrzowsku!!! Gotowa zupa, wyglądała wyśmienicie i smakowała wybornie.
                                                                                                                                                                                                                          Dziękujemy


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

    Dzień 20 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Pszczółek i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Rozpoczęła się ona od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Bożena Balewska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, maskotkę oraz mały słodki upominek.

 


UROCZYSTY APEL

XCIX ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Oglądaj:  filmik 1   filmik 2   filmik 3


   DZIEŃ GERMANISTY
13 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Ślesinie odbył się po raz kolejny Dzień Germanisty. W dniu tym młodzież prezentowała kulinaria, modę i kąciki tematyczne państw niemieckojęzycznych. Ocena prac przebiegała wg. następujących kryteriów: prezentacja przy udziale języka niemieckiego, wizualizacja wylosowanego państwa, a także kreatywność i fantazja. Jury, w którym m.in. uczestniczyła po raz trzeci Pani dr Elmhorst z Niemiec, miała trudne zadanie w ocenie wykonanych prac uczniów. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży ciasta zostaną przekazane na cel charytatywny, a mianowicie na Dom Dziecka w Nowym Świecie.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy!


PROJEKT UE

"Kopalnia kompetencji-rozwój edukacji gimnazjalnej na terenie K OSI"


NAKRĘCONA GMINA

    W dniach 16 – 17 października uczniowie klas drugich i trzecich (oddziałów gimnazjalnych ) pod opieką p. Marty Kaneckiej uczestniczyli w projekcie „Warsztaty filmowe i telewizyjne NAKRĘCONA GMINA – edukacja artystyczna młodzieży”

 


JARMARK  BOŻONARODZENIOWY

    14 grudnia 2017 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie przy ul. Młodzieżowej 1 odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie sprzedawali własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne. Nie zabrakło również łakoci świątecznych. Młodzież wykazała się kreatywnością. Pozyskany dochód ze sprzedaży będzie przekazany na rzecz Hospicjum w Licheniu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękują nauczyciele j. niemieckiego p. M. Baumann i p. P. Baum.


ZUMBA

Podczas lekcji uczymy się, w czasie przerw tańczymy. filmik 1 filmik 2  filmik 3


WIGILIA W SZKOLE

    Wigilia w szkole przebiegała bardzo uroczyście. Po trzeciej godzinie lekcyjnej zebrała się społeczność szkolna i zaproszeni goście w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Bożena Balewska przekazała wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne. Życzenia przekazali również: burmistrz Miasta i Gminy Ślesin p. Mariusz Zaborowski, przewodniczący Rady p. Stanisław Chrzanowski oraz ks. prałat Leszek Rybka. Następnie, na tle świątecznej dekoracji, uczniowie przedstawili scenki z narodzenia Jezusa, grali na instrumentach i śpiewali kolędy. Wigilie klasowe zakończyły  szkolny dzień, będący swego rodzaju preludium do rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Oglądaj:  filmik 1   filmik 2   filmik 3   filmik 4   filmik 5


AKCJA "WZOROWA ŁAZIENKA".

    W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do akcji pod nazwą „Wzorowa Łazienka”, która została zorganizowana w celu promocji edukacji w zakresie higieny. Opiekunami programu były: p. Beata Kaczorkiewicz, p. Donata Kaźmierska oraz p. Elżbieta Jakubowska. Zadaniem uczniów klas I – VII było przygotowanie graficznego projektu przyjaznej łazienki szkolnej. Uczniowie oddali wiele prac plastycznych, które można było obejrzeć pod adresem www.wzorowalazienka.pl/galeria/12265. Mieliśmy naprawdę piękną galerię! Internauci mogli głosować na dodane do programu i opublikowane na stronie internetowej galerie z pracami. Oddano 1125 głosów, które organizatorzy akcji dzielili przez liczbę uczniów uczących się w szkole (467 osób), zatem z głosowania otrzymaliśmy 3 punkty. Nasza punktacja zwiększyła się o 100 poprzez wywieszenie na terenie szkoły plakatów, które promowały program. Dnia 21 listopada 2017 r. zorganizowana została również akcja promująca Światowy Dzień Toalet. Organizator programu „Wzorowa Łazienka” przyznał nam za to 1000 punktów. Ogółem szkoła zdobyła 1103 punkty i zajęła 241. miejsce spośród ponad 800 szkół.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W AKCJĘ ORAZ WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI GŁOS NA NASZE PROJEKTY
                                                                                                                                                                         Koordynatorki programu    


ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH I PAPIERNICZYCH

W miesiącach styczniu i lutym odbyła się na terenie naszej szkoły zbiórka artykułów żywnościowych i papierniczych. Artykuły te przeznaczone zostały dla wychowanków Domu Dzieci i Młodzieży w Kaczkach Średnich. W akcję zaangażowali się uczniowie całej szkoły wraz z rodzicami. Otrzymaliśmy również nowe plecaki, torby podróżne oraz piłki od Banku Spółdzielczego w Ślesinie. Koordynatorami akcji były nauczycielki: Donata Kaźmierska, Katarzyna Grzelak, Anna Rajczyk oraz Lilianna Guźniczak. Dzięki życzliwości Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie w dniu 9 marca 2018r. artykuły zostały przewiezione busem i przekazane wychowankom domu dziecka.
DZIĘKUJEMY UCZNIOM, ICH RODZICOM, BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU W ŚLESINIE ORAZ URZĘDOWI MIASTA I GMINY W ŚLESINIE


8 marca - Święto Kobiet

    Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Z tej okazji szkolne koło teatralne SCENA przygotowało część artystyczną dedykowaną wszystkim Paniom i dziewczyną w naszej szkole. Na program złożyły się wiersze, piosenki i skecze kabaretowe, które wywołały salwy śmiechu.

Oglądaj: filmik 1    filmik 2     filmik 3    filmik 4    filmik 5


ZUMBA TO NASZA SPECJALNOŚĆ        filmik 1    filmik 2    filmik 3  


    W dniu 15 marca w Konińskim Domu Kultury odbyło się Sportowe Zakończenie Roku 2017. Wyróżnieni zawodnicy, trenerzy i działacze otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczał Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki, Wiesław Steinke – Przewodniczący Rady Miasta oraz z-cy prezydenta Sławomir Lorek i Sebastian Łukaszewski. Wśród nagrodzonych został uczeń naszej Krzysztof Martynowicz - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Samuraj Konin. Klasa V,,b"
Osiągnięcia ucznia Krzysia w 2017 roku
02.12.2017, Konin
VI Mistrzostwa Ziemi Konińskiej Ju-Jitsu Grappling
Krzysztof Martynowicz - III miejsce w kat. młodzik +70kg
21.10.2017, Zielona Góra
XXI Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu
Krzysztof Martynowicz - III miejsce w konkurencji GRAPPLING w kat. -72kg
25.03.2017, Konin
II Puchar Wiosny Ju-Jitsu
Krzysztof Martynowicz - I miejsce w kat. młodzik -70kg


DZIEŃ WIOSNY

    Jest to jeden z bardziej ulubionych przez uczniów dni  w roku szkolnym. Uczniowie nie muszą się obawiać, że nauczyciel postanowi sprawdzić ich wiadomości.  Powitanie wiosny wymagało jednak wielu przygotowań klasowych, ponieważ każda klasa chciała dobrze wypaść w rywalizacji na sali gimnastycznej, gdzie realizowany był wcześniej przyjęty program: prezentacja klasowego przebrania, piosenka tematycznie związana z wiosną, konsumpcja cytryny z uśmiechem na ustach, obieranie ziemniaka nożem z tworzywa sztucznego. W ostatniej konkurencji wzięli udział nauczyciele. Nagrody: punkty dodatnie do oceny z zachowania oraz dzień bez pytania były dozwolonymi środkami dopingującymi. Oceną konkursowych zmagań zajęli się Jurorzy: Pan P. Donderowicz, Pani Ewa Szymczak i Pani Ewa Bobrowska. Jeżeli chcesz przeżyć jeszcze raz wspaniałą zabawę obejrzyj zdjęcia i filmiki.

filmik 1  filmik 2  filmik 3  filmik 4  filmik 5  filmik 6  filmik 7  filmik 8


KIERMASZ WIELKANOCNY

    20 marca 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Ślesinie w budynku przy ulicy Młodzieżowej 1 odbył się kiermasz wielkanocny. Podczas akcji młodzież sprzedawała własnoręcznie przez siebie wykonane ozdoby świąteczne (tj. wianki, pisanki, palmy i inne dekoracje) oraz domowe wypieki (ciasta, ciasteczka, babeczki). Dochód ze sprzedaży (uzbierano 689,60 zł) przekazany został dla podopiecznych Hospicjum  w Ślesinie. Podczas przygotowań do akcji po raz kolejny przekonałyśmy się, że młodzi ludzie są niezwykle kreatywni  i dobrze zorganizowani. Nie boją się wyzwań i potrafią czerpać wiele radości z tego, co robią dla innych. Dziękujemy Wam oraz Waszym rodzinom za aktywny udział w tegorocznej akcji. - Patrycja Baum, Magdalena Królak, Katarzyna Pawlaczyk, Iwona Martyniak, Anna Kierzek (koordynatorki akcji).


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

    Uroczysty Apel poświęcony Patronowi szkoły rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru, odegrania i odśpiewania hymnu szkolnego. W dniu 23 marca zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, których powitała dyrektor szkoły Pani Bożena Balewska. Po wystąpieniach gości zostali nagrodzeni uczniowie, którzy z dużym powodzeniem uczestniczyli w różnych konkursach m.in. poświęconych Patronowi. Państwu A. M. Jaworskim dyrekcja ZSP,  burmistrz MiG i komendant Policji przekazali list gratulacyjny za wzorową, obywatelską postawę syna Jakuba wykazaną poza terenem szkoły. Część artystyczna, w wykonaniu uczniów, przypomniała nam najważniejsze fakty z bohaterskiego życiorysu T. Kościuszki oraz mniej znane wydarzenia z osobistego życia naszego Patrona.

filmik 1   filmik 2   filmik 3   filmik 4


    W dniu 9.03.2018 r. uczniowie klas gimnazjalnych oraz dzieci z grupy przedszkolnej "Pszczółki"  wraz z opiekunami p. Magdalena Królak, Anną Kierzek, Katarzyną Pawlaczyk oraz Honoratą Brzęczkowską odwiedzili pacjentów Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym. Uczniowie zaprezentowali występ wokalno- muzyczno- taneczny z okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy uczniom oraz przedszkolakom za zaangażowanie i czas spędzony wspólnie z pacjentami Hospicjum.

.

 


KONKURS RECYTATORSKI

    W dniu 27 marca odbył się w naszej szkole KONKURS RECYTATORSKI. Uczestnicy recytowali wiersze różnych autorów o tematyce miłosnej, co było zgodne z konkursową myślą przewodnią  "miłość wokół nas". Wyniki konkursu ustaliło Jury w składzie: Pani Ewa Szymańska, Pani Agnieszka Mejer-Brzoska i Pani Katarzyna Pawlaczyk: I miejsce - Anna Adamczewska, II miejsce - Martyna Franikowska, III miejsce - Adriana Kowalska. Zostały wyróżnione trzy uczestniczki: Wiktoria Kopeć, Patrycja Łopacińska, Anna Stępniak. Nagrodę publiczności otrzymała Martyna Franikowska. Konkurs charakteryzował się wysokim poziomem artystycznym.


    W dniu 19.03.2018 r. uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Ślesinie wraz z opiekunami p. Magdaleną Królak, Katarzyną Pawlaczyk oraz Iwoną Martyniak odwiedzili podopiecznych z Ośrodka "Radość" w Głębockiem. Młodzież zaprezentowała występ z okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i czas spędzony wspólnie z podopiecznymi z Ośrodka "Radość" w Głebockiem.

.

 


    W dniu 20. 03. 2018 r. uczniowie kl. VI c i VII b  wspólnie z wychowawczyniami- panią Lilianną Guźniczak i panią Anną Milżyńską odwiedzili Dom dla Dzieci i Młodzieży  w Nowym Świecie. Celem wyjazdu było wzbudzenie idei wolontariatu wśród uczniów oraz nauka tolerancji. Uczniowie chętnie zaangażowali się w przygotowanie występów, gier i zabaw dla podopiecznych powyższej placówki. Paczki, w których znajdowały się słodycze i upominek sprawiły wychowankom wiele radości. W czasie pobytu nasi uczniowie zaprzyjaźnili się  z wychowankami Domu dla Dzieci i Młodzieży oraz otrzymali zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Mieli również okazję do zapoznania się z funkcjonowaniem placówki oraz obejrzenia pokojów podopiecznych. Czas upłynął dzieciom bardzo szybko na wspólnej zabawie i rozmowach. Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z odwiedzin i nie mogą doczekać się już kolejnego wyjazdu.


    W dniu 5 kwietnia odbyły się w naszej szkole TARGI EDUKACJI.  Szkoły ponadgimnazjalne, podobnie jak w poprzednich latach, przedstawiły swoje oferty edukacyjne. Targi przebiegły w naukowej atmosferze z elementami estradowymi w wykonaniu naszych uczniów.


    6 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I – V z ratownikiem medycznym,  panem Marcinem Przybylskim, pracownikiem Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie.Spotkanie miało na celu kształtowanie już od najmłodszych lat właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Ratownik przedstawił uczniom sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci obserwowały w jaki sposób sprawdza się przytomność osoby poszkodowanej, jak trzeba wykonać sztuczne oddychanie oraz w jaki sposób należy ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej. Ratownik wytłumaczył również uczniom do czego służy defibrylator. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych ćwiczeniach


ŻONKIL NADZIEI

    W dniu 15.04. 2018 r. w Ślesinie przy Parafii św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza odbyła się akcja charytatywna "Żonkil Nadziei". W akcji wzięło udział 86 wolontariuszy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ślesinie, którzy kwestowali na rzecz Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie. Celem akcji jest pozyskanie środków na rzecz opieki dla chorych w ostatnim okresie życia, jak również szerzenie idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży oraz całego społeczeństwa. Koordynatorami z ramienia Zespołu Szkolno- Przedszkolnego były: p. Magdalena Królak, p. Elżbieta Fijałkowska, p. Mariola Szymczak, p. Katarzyna Pawlaczyk oraz p. Anna Kierzek. Do zbiórki dołączyli Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin p. Mariusz Zaborowski oraz dyrekcja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Pani Dyrektor Bożena Balewska, wicedyrektor Agnieszka Nowak, wicedyrektor Joanna Stępniak oraz wicedyrektor Paweł Donderowicz. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz młodzieży za udział i zaangażowanie w akcję.


WYCIECZKA DO TORUNIA NA FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

      21 kwietnia 2018r grupa  uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie pojechała do Torunia  na  Festiwal Nauki i Sztuki. Oglądaliśmy pokazy i prezentacje przygotowane przez pracowników i studentów Instytutu Fizyki Uniwersytetu Toruńskiego. Uczniowie mogli przez chwile poczuć się prawdziwymi studentami, uczestnicząc  w  wykładzie  na temat „Kosmiczna podróż”. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak pokaz „Roboty- ruch w czasie i przestrzeni” oraz warsztaty „Okiełznać światło” , w których właściwości światła  samodzielnie sprawdzali  uczniowie  naszej  szkoły. Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki matematyki i fizyki p. Małgorzata Gostyńska oraz p. Agnieszka Gruchalska

.

 Wycieczka do Torunia

21 kwietnia 2018r. uczniowie  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie uczestniczyli  w wycieczce  do Torunia, w zajęciach zorganizowanych w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki  i Sztuki.   


DZIEŃ ZIEMI

W ramach obchodów Dnia Ziemi (23-27.04.2018 r.) uczniowie naszej szkoły podjęli szereg działań, aby podkreślić znaczenie środowiska naturalnego oraz jego ochrony. Dzieci z klas I-V wykonały plakaty o tematyce proekologicznej oraz udekorowały drzwi swoich sal lekcyjnych elementami przyrodniczymi. Uczniowie klas VI-VII oraz II-III gimnazjalnych również przygotowali wystawę swoich prac plastycznych na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska oraz koniecznością dbania o naszą planetę Ziemię.W klasach odbyły się pogadanki na ten temat z wychowawcami klas oraz nauczycielami przedmiotów przyrodniczych.
                       Organizatorami obchodów Dnia Ziemi były panie:
A. Kowalska, E. Fijałkowska, M. Kanecka, I. Martyniak, V. Ptak i M. Jakubczak.
 


Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „GRAMMAR EXPERT”

    W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „GRAMMAR EXPERT” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, Pana Mariusza Zaborowskiego.


UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Oglądaj:   filmik 1    filmik 2    filmik 3


ZUMBA TO NASZA SPECJALNOŚĆ:   filmik 1


WYMIANA MŁODZIEŻY


DZIEŃ EUROPEJSKI

    We wtorek, 29 czerwca 2018r podziwialiśmy talenty uczniów naszej szkoły. Nie od dzisiaj wszyscy wiedzą, że nasza szkoła to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów. Świadczy choćby o tym fakt, że nasza szkoła otrzymała przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej zaszczytny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów". Oznacza to, że przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.  

filmik 1   filmik 2  filmik 3   filmik 4   filmik 5   filmik 6


Szkolny Dzień Dziecka z udziałem Policji, WORD i Straży Pożarnej


"RYZYK-FIZYK, CZYLI CO DWIE GŁOWY TO NIE JEDNA”  pod tym hasłem w  dniu 5 czerwca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie  odbył się Międzyszkolny Konkurs Fizyczny dla klas siódmych.    


BAL GIMNAZJALNY

filmik 1  filmik 2  filmik 3  filmik 4  filmik 5  filmik 6  filmik 7  filmik 8  filmik 9 filmik 10 filmik 11  filmik 12  filmik 13  filmik 14  filmik 15  filmik 16  filmik 17  filmik 18 filmik 19filmik 20  filmik 21  filmik 22  filmik 23  filmik 24  filmik 25


UROCZYSTY APEL

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 filmik 1  filmik 2  filmik 3  filmik 4  filmik 5  filmik 6  filmik 7  filmik 8  filmik 9